Griekse salade met kikkererwten

Hierbij een lekker en healthy recept voor een Griekse salade met kikkererwten. Deze salade kun je makkelijk op tafel zetten als lunch of voor bij een barbecue. Een makkelijke manier om extra groenten binnen te krijgen. Meer tips voor een gezonde barbecue vind je hier. Wist je dat kikkererwten extra vezels bevatten? Vezels zijn belangrijk voor onze gezondheid. Zo dragen ze bij aan een goede spijsvertering, een verzadigd gevoel na het eten en je hebt minder risico op hart- en vaatziekten, diabetes type 2 en darmkanker. Genoeg redenen dus om aan de slag te gaan met het recept van de Griekse salade met kikkererwten!

Ingrediënten

2 personen

 • 1/2 Komkommer in plakjes
 • 125 gram Tomaten in plakjes
 • 100 gram Feta verkruimeld
 • 150 gram Kikkererwten
 • 100 gram Kalamata olijven in tweeën
 • 25 gram Kappertjes
 • Extra vierge olijfolie
 • Peper / zout
 • Chilivlokken

Benodigdheden

 • Snijplank
 • Mes
 • Weegschaal
 • Koekenpan
 • Mengkom

Bereiding Griekse salade met kikkererwten

 • ​Verwarm een beetje olijfolie in de koekenpan.
 • Dep de kappertjes droog en ‘frituur’ ze 1-2 minuten in de olijfolie, totdat ze opengaan en lichtbruin kleuren.
 • Meng de komkommer, tomaatjes, feta, kikkererwten, olijven en kappertjes in een kom. Breng op smaak met peper, zout, chilivlokken en extra vierge olijfolie.
 • Verdeel de salade over twee borden. Geniet van deze gezonde Griekse salade met kikkererwten!
Griekse salade met kikkerwten

YourHealth Personal training

YourHealth verzorgt sinds 2007 Personal training aan huis. Wij helpen druk bezette mensen aan een slanker, fitter en sterker lichaam. Om het jou makkelijk te maken, komen we naar je toe met alle materialen die nodig zijn voor de training. Naast de trainingen krijg je een GRATIS voedingsadvies die opgesteld is door een professionele voedingsconsulent. Neem contact met ons op als je wilt weten wat wij voor jou kunnen betekenen. Of maak een afspraak voor een intake met GRATIS proefles!

Wacht ...

Er is meer van dit

Cashew limoen ijs

Cashew-limoen ijs

Cashew limoen ijs Voor deze heerlijke cashew limoen ijs heb je GEEN ijsmachine nodig! Dit heerlijke recept bevat geen geraffineerde suikers, je maakt het met

Lees verder »
error: Deze content is beveiligd!