Hoe kan ik mijn immuunsysteem verbeteren?

Hoe kan ik in deze tijd mijn immuunsysteem verbeteren? Hierbij 9 tips wat je kunt doen, op gebied van sport, voeding, mindset en balans. Lees verder.

Inhoud

Tip 1. Verbeter je weerstand door te gaan sporten

“Een gezonde geest in een gezond lichaam”. Een eeuwenoude Romeinse spreekwoord die nog steeds geldt. Mensen die voldoende bewegen en sporten zijn niet alleen fysiek en mentaal fitter, ze hebben ook minder kans op een depressie en hart- en vaatziekten, diabetes type 2 en bepaalde soorten kanker. Sport en bewegen verbetert de kwaliteit van leven, op zowel persoonlijk als op sociaal en zakelijk vlak, of je nu jong of oud bent. Lees hier de gezondheidsvoordelen van sporten; 

 • Betere humeur.
 • Meer energie.
 • Verbetering bloedcirculatie, ademhaling, gewrichten en botten.
 • Vermindering vetweefsel, opbouw spiermassa.
 • Gewichtsafname.
 • Sporten versterkt je immuunsysteem.
 • Stress vermindering.
 • Betere nachtrust.
 • Verbetering balans, kracht, conditie, soepelheid en coördinatie.
 • Het hangt positief samen met gezondheidsgerelateerde kwaliteit van leven.
 • Betere belastbaarheid.
 • Voorkomen chronische ziekten.

Tip 2. Eet gezond

Ons lichaam heeft gezonde, gevarieerde voeding nodig. Voeding die voldoende voedingsstoffen bevatten waarmee we ons lichaam voeden in plaats van vullen. Wij staan achter zo onbewerkt mogelijke voeding. Maar, perfectie bestaat niet, dus af en toe iets minder gezonds moet kunnen. Maar wel met mate. Het gaat erom dat je keuzes hierin bewust maakt. Meer weten over gezonde voeding? Lees deze blog. Even in een notendop;

 • Eet zo puur mogelijk.
 • Mijd zoveel mogelijk suiker, transvetten en geoxideerde vetten.
 • Weet wat je eet, lees etiketten.
 • Kies vooral plantaardige voeding en zorg ervoor dat je voldoende eiwitten, gezonde vetten en vezels binnen krijgt.
 • Eet dagelijks 300-400 gram groenten en 2 stuks fruit. Eet alle kleuren van de regenboog.
 • Varieer.
 • Beperk gluten en zuivel.
 • Drink zo min mogelijk alcohol, frisdrank, energiedranken en kant-en klare vruchtensappen. En drink dagelijks gemiddeld 2 liter water, verspreid over de dag.
Recepten E-Book

GRATIS E-BOOK

Heb jij ons E-Book al GRATIS gedownload? Hierin vind je lekkere, gezonde en makkelijke recepten die passen in een gezond voedingspatroon. 

Veel bak- en kookplezier gewenst!

Tip 3. Versterk je immuunsysteem door meer ME-Time

Stress heeft een slechte invloed op onze afweer. Zorg er dan ook voor dat je niet teveel stress ervaart en een balans vindt tussen jouw in- en ontspanning. Want die rust, balans en een positieve mindset heb je nodig om je immuunsysteem te versterken. Hoe? Dat is iets persoonlijks. De een geniet van een wandeling in de natuur, de ander voelt ontspanning tijdens yoga of een meditatieoefening. Doe in ieder geval iets waar jij blij van wordt. Waar krijg jij energie van? Wanneer heb jij een voldaan gevoel? Wanneer krijg jij een glimlach op je gezicht? 

Tegenwoordig zijn we druk. Druk met ons werk, ons gezin, het huishouden, de hond, onze ouders, etc. We hebben zoveel ballen hoog te houden en dat vraagt nu eenmaal veel energie en tijd. Daarom moeten we extra goed voor onszelf (blijven) zorgen. Dus, hoe ga jij vanaf nu jouw Me-Time invullen? Plan het in. Zet een kruis in je agenda en kom de afspraak met jezelf na. Je bent het resultaat van de keuzes die je maakt. 

Tip 4. Ga naar buiten!

Wil je je immuniteit verbeteren en een herfstdip voorkomen? Ga dan iedere dag even naar buiten. Doe andere energien op, door lekker met je gezicht in de wind en zon te lopen. Dus trek je schoenen aan, pak je fiets uit de schuur, ga het bos in of het strand op en ga erop uit! Na een fikse wandeling of fietstocht voel je je opgeladen en meer ontspannen. Vaak bedenk je op die momenten de leukste ideeën. Je zult merken dat je er creatiever door wordt en meer voldoening zult ervaren. 

Tip 5. Geef je immuunsysteem een boost door koud te gaan douchen

Door koud te douchen, verbeter je je imuunsysteem. Door de schok van het koude water wordt het immuunsysteem geprikkeld, wat resulteert in een verhoogde productie van witte bloedcellen. Je kunt dus wel degelijk je weerstand verbeteren door een koude douche te trotseren.

Zelf neem ik graag s’avonds een lekker warm bad (dat is mijn persoonlijke ME-time momentje). Dit bad laat ik staan tot de volgende ochtend, waar ik dan opnieuw in ga liggen. Niet lang, zo’n 2 minuten. Puur om mijn immuniteit te verbeteren. Echt, het is de eerste paar keren even doorbijten, maar het geeft je serieus een lekkere kickstart van de dag!

Tip 6. Slaap voldoende

Tijdens onze slaap komen onze geest en ons lichaam tot rust. Dan herstellen we van onze activiteiten van de dag en krijgen we weer nieuwe energie zodat ons lichaam nadien weer normaal kan functioneren. Deze periode van rust is noodzakelijk voor onze gezondheid en immuniteit. 

Onze slaap zorgt ervoor dat we afweerstoffen aanmaken die ons beschermen tegen verschillende bacteriën en virussen. Wie een chronisch slaapgebrek heeft, kent een zwakker afweersysteem en dalende immuniteit, waardoor hij of zij vatbaarder is voor ziektes en chronische aandoeningen. Denk hierbij aan verkoudheden, griep en koortsblaasjes. Maar er kunnen uiteindelijk ook immuniteitsproblemen, obesitas, hypertensie en/of Diabetes ontstaan door slaapgebrek.

Tip 7. Suppletie

Wil je een krachtig lichaam en dus ook een effectief immuunsysteem? Dan heeft het, zoals je bij de tweede tip hebt kunnen lezen, volop verschillende vitamines en mineralen nodig. Deze voedingsstoffen haal je het meest uit onbewerkte (en als het kan biologische) voeding. Dat doe je door zo puur mogelijk te koken, dus zonder pakjes en zakjes en niet te kiezen voor kant-en-klare maaltijden, afhaalmaaltijden en junkfood. Laat ze links liggen, zeker nu! Welke supplementen kunnen je immuunsysteem daarnaast versterken?

 • Vitamine C
 • Zink
 • Vitamine D3
 • Omega 3 vetzuren EPA en DHA
 • Magnesium
 • Selenium

Tip 8. Omring je met mensen die jou energie geven

Zorg ervoor dat je met mensen omgaat die jou inspireren. Waarmee je kunt lachen, kletsen en huilen, waarbij je jezelf kunt zijn. Waar je energie van krijgt! Iemand die met je meedenkt en jou het beste gunt. Ik las laatst een mooie uitspraak hierover;

“Blijf uit de buurt van negatieve mensen, ze hebben een probleem voor elke oplossing.”

Tip 9. Mindset

Alles wat je energie geeft, groeit. Dus geef eventuele negatieve gedachten en emoties niet teveel aandacht. Focus je op de dingen waar je invloed op hebt en wees dankbaar voor wat je wel hebt in plaats van niet. Je bent de regisseur van je eigen leven. Je bent het resultaat van de keuzes die je maakt. Dus welke keuzes ga jij nu maken om jouw immuniteit te verbeteren? Succes, maak een plan van aanpak en ga ervoor! 

Wil jij jouw immuniteit verbeteren?

 • Ga (weer) beginnen met sporten
 • Beweeg daarnaast voldoende in je dagelijks leven
 • Eet en drink gezond
 • Zorg goed voor jezelf, kies meer ME-time!
 • Ga vaak naar buiten
 • Douche koud af
 • Slaap voldoende
 • Slik zo nodig supplementen
 • Omring je met inspirerende mensen waar jij blij van wordt
 • Focus je op mogelijkheden en maak keuzes die positieve resultaten kunnen opleveren

Stok achter de deur nodig?

Wil je graag een gezondere leefstijl, jouw immuniteit verbeteren of meer in balans komen maar weet je niet goed waar je moet beginnen? En kun je hierbij wel een stok achter de deur gebruiken? YourHealth verzorgt Personal training en leefstijlcoaching aan huis of buiten, door bijna heel Nederland! Neem contact met ons op voor meer informatie, of maak een afspraak voor een GRATIS intake met proefles. Coronaproof sporten doe je bij Yourhealth!

Wacht ...

Er is meer van dit

Cashew limoen ijs

Cashew-limoen ijs

Cashew limoen ijs Voor deze heerlijke cashew limoen ijs heb je GEEN ijsmachine nodig! Dit heerlijke recept bevat geen geraffineerde suikers, je maakt het met

Lees verder »
error: Deze content is beveiligd!